Koszyk 4 x

O co chodzi z tym „tunelem paznokcia” ?

Możliwe, że słowo „tunel paznokcia” obiło Ci się już o uszy. I bynajmniej, nie chodzi tu o podziemny czy podwodny korytarz.

Zacznijmy więc od tego czym jest tunel paznokcia. Tunel jest wgięciem paznokcia naturalnego lub przedłużonego. Sprawia, że paznokcie wyglądają „szczuplej”, ale również determinuje powstawanie złamań (w przypadku jego niedoboru lub braku). Tunel w paznokciach przedłużonych przede wszystkim zapewnia im trwałość. Dlatego tak ważne jest, żeby już podczas planowania całego procesu przedłużenia paznokci pomyśleć również o tym aspekcie.

Należy rozróżnić dwa rodzaje tunelu: salonowy (ok 33,3 % koła) oraz mistrzowski (50% koła). W tej poradzie skupimy się na tunelu salonowym.

Aby zapewnić trwałość i estetyczny wygląd stylizacji salonowej, należy dążyć do osiągnięcia minimum 33,3 % tunelu, co przedstawiam na rysunku :

tunele paznokcia - jak robić?

Podstawową sprawą podczas tworzenia tunelu jest prawidłowe podłożenie szablonów. Formę należy dopasować do paznokcia, jeżeli jest taka konieczność – odpowiednio podciąć (sprawdź jak to zrobić w tym artykule) oraz równo zakleić skrzydełka. W kolejnym etapie podetnij skośne linie na szablonie, w miejscu gdzie zaczyna się i kończy wolny brzeg paznokcia aby forma nie opierała się o opuszki.

szablony kosmetyczne Kosmedic

Na prawidłowo podłożonym szablonie zbuduj szkielet, utwardź go, następnie zbuduj paznokcia kolejną warstwą żelu i podczas utwardzania w momencie rozpoczęcia polimeryzacji (często jest on odczuwalny jako pieczenie, po ok 7-10 sekundach w lampie) wyciągnij paznokieć i zaciśnij go zaciskarką lub klamrą. Zaciśniętego paznokcia włóż z powrotem do lampy w celu dokończenia polimeryzacji.  Gotowe! Twój tunel jest zbudowany prawidłowo. Pamiętaj, żeby podczas piłowania nie zniszczyć efektów Twojej dotychczasowej pracy poprzez zbytnie wypiłowanie bocznych krawędzi paznokcia. Powodzenia!

Twój komentarz (1)

  • Thanks for your blog, nice to read. Do not stop.

Napisz komentarz

X